Koupelny Stefano na FacebookuKoupelny Stefano na Google+Koupelny Stefano na LinkedIN

porcelanosa grupo představila nejnovější trendy v interiérovém designu

XXII. výstava architektury a interiérového designu společnosti Porcelanosa Grupo opět nezklamala a představila světu spoustu zajímavých novinek pro nadcházející sezónu. Osm renomovaných partnerů společnosti předvedlo své poslední návrhy, které prezentovaly zcela nové řešení interiéru a neotřelý trend v architektonických projektech. K vidění byly nejnovější modely keramických obkladů a dlažeb z Porcelanosa, Venis a Urbatek. Originální nápady z dílny Noken a Systempool, trendy kuchyňského vybavení a nábytku od Gamadecor, stavební systémy Butech a samozřejmě nechyběly ani nestárnoucí mozaikové prvky L’Antic Colonial.

Výstava předurčila mnoho zajímavých směrů a trendů. Své prvenství si ale drží velkoformátové rektifikované 3D obklady. Díky svému preciznímu bezespárovému provedení i tlumeným odstínům béžové, šedé a bílé už nebudou jen výhradní součástí koupelen, ale efektivním designovým kouskem, který ozvláštní každý interiér.

Velký zájem vzbudily také inovativní materiály pro mozaiky, jejichž provedení imituje především přírodní motivy – dřevo, kámen a kov. Tento sortiment navíc ještě rozšiřuje mozaika vyrobená z pryskyřice.

Dominantním prvkem celého pojetí vnitřních prostorů zůstávají jednoduchost a čisté linie. NOKEN představil interiér v minimalistickém provedení, kterému vévodí nadčasová kolekce umyvadel, van, toalet a bidetů, které spojuje dokonalá souhra a vizuální lehkost. Skutečným jádrem kolekce jsou však elegantní a stylové baterie s pokročilými ovládacími systémy. Použití ekologického COLD-TRES systému zamezuje zbytečnému plýtvání teplé vody, které funguje na principu přimíchávání vždy jedním směrem. Tím, že je základní nastavení páky baterie na studené vodě dochází ke snížení spotřeby až o 60% ve srovnání s klasickými bateriemi. S cílem přizpůsobit se jakémukoli stylu a preferencím zákazníků, nabídne koncept NOKEN široký sortiment armatur jak pro umyvadla, vany i sprchy.

SYSTEMPOOL vsadil na provedení s využitím materiálu KRION, vysoce odolného, přesto na dotyk velice příjemného materiálu, jehož hlavní předností je variabilita tvarování a antibakteriální provedení bez pórů. Produkty mají stylový oválný design a jejich rafinované a sugestivní linie jen odráží dokonalost celé kolekce.

Současný trend koupelen upouští také od klasických van. Čím dál tím častěji se v návrzích objevují sprchové kouty, které svým majitelům dokáží dopřát srovnatelný luxus a odpočinek. Oblíbené volně stojící vany se tak stávají výhradou už jen prostorných koupelen.

© 2014 www.koupelny-stefano.cz